لحظه ها بدرقه راه سبز تان

به صفحه لحظه ها خوش آمدید؛ لحظه ها، نگاهی به دیروز و امروز دارد به امید عدالت ،آزادی وآگاهی فلش می زند. لحظه ها برای یاد و مشق زندگی به میان امده است.

۱۳۸۹ شهریور ۲۵, پنجشنبه

پیام تبریکی استاد یزدانی....


هموطنان عزیز!
پیش از همه چیز فرا رسیدن عید سعید فطر را به همه مردم شریف افغانستان، بویژه شهروندان کابل تبریک و تهنیت عرض می کنم. آرزو می کنم دعاها و مناجات همۀ ما در ماه مبارک رمضان مورد قبول درگاه حق قرار گرفته باشد و عید امسال سرآغازی باشد برای بوجود آمدن امنیت و بهروزی برای مردم.
شهروندان عدالت جوی کابل!
عید سعید فطر امسال را در شرایطی جشن می گیریم که افغانستان در آستانه یک رویداد مهم تاریخی قرار دارد.
 حدود یک هفته بعد مردم افغانستان به پای صندوق های رای خواهند رفت و نمایندگان شان را برای پارلمان اتنخاب خواهند کرد. انتخابات این دوره نسبت به دوره های قبل به مراتب مهمتر و سرنوشت ساز تر است. زیرا افغانستان در یک مرحله سرنوشت ساز قرار دارد و با اندکی غفلت از سوی حکومت و جامعه جهانی، ممکن است تمام دست آورد های هشت سال گذشته از بین برود و افغانستان یک بار دیگر به دامن بحران های قومی و مذهبی سقوط کند.
شهروندان آگاه کابل!
به یاد داشته باشیم که من و شما حق انتخاب کردن و انتخاب شدن را آسان به دست نیاورده ایم. هزاران شهید سر بر خاک نهاده اند و هزاران انسان قربانی شده اند تا من و شما این حق طبیعی و انسانی را به دست بیاوریم. همیشه به خاطر داشته باشیم که من و شما فرزندان نیاکانی هستیم که راه طولانی و دشواری را در مبارزه با ستم و استبداد تاریخی این سرزمین طی کردند تا اگر خود این چانس را نداشتند که مانند شهروندان آزاد و برابر زندگی کنند، فرزندان شان در آینده بتوانند طعم برابر زیستن و حاکم بودن بر سرنوشت شان را بچشند ... و امروز از پس قرن ها سکوت و ستم تاریخی، من و شما به مثابه فرزندان آن زنان و مردان صبور و سختکوش، در همین جایگاه ایستاده ایم؛ جایگاهی که آن را به بهای اندک به دست نیاورده ایم.
فرزندان صبور و شایستۀ این سرزمین!
من و شما در انتخابات پارلمانی روز 27 سنبله امسال تنها یک ورق کاغذ را به عنوان رأی به صندوق ها نمی اندازیم. در این ورق رأی، تاریخ پر از ستم و استبداد و تبعیض کشور ما ورق می خورد و بازخوانی می شود. در این ورق رأی، آرزوی هزاران زن و مرد از اجداد و نیاکان ما نهفته است که برای خلق چنین روزی برای فرزندان شان، قتل عام شدند و به بردگی کشانیده شدند ... و در این ورق رأی، خون جوانانی می جوشد که در همین نزدیکی ما به خاک و خون غلطیدند تا من و شما سربلند و آزاد زندگی کنیم.
شهروندان آگاه کابل!
رأی شما خون شماست، رأی شما خون به ناحق ریخته شدۀ اجداد و نیاکان شماست، رأی شما خون هزاران شهیدی است که رفتند تا من و شما با عزت و افتخار زندگی کنیم ... پس در انتخابات پارلمانی 27 سنبله امسال، ورق رأی تان را به حساب کسی واریز کنید که ارزش خون شما را می داند و به عزت، شرف و آزادگی شما ادای احترام می کند.
وعدۀ ما روز 27 سنبله، پای صندوق های رأی.
با درود بی پایان
حاج کاظم یزدانی
کاندید مستقل انتخابات پارلمانی- کابل

جمعه ، 19 سنبله 1389 ، 18:15 

هیچ نظری موجود نیست:

©

هرنوع بهره گیری ازمتن یا عکس این وبلاک با ذکرمنبع و یا نام صا حب اثر بلا ما نع است

Kuvien ja kirjoitusten kopiointi ilman tekijän nimeä on ehdottomasti kielletty